100% Yerli Malı Yazılım Çözümleri Üretiyoruz

100% Yerli Malı

Advancity, Türkiye’de akademik problemlere yönelik tamamen yerli yazılımlar sunan ve bunun sonucunda kendi alanında Yerli Malı Belgesi alan ilk firma oldu.

Hakkımızda

Advancity, 1999 yılında e–öğrenme alanında faaliyet göstermek üzere kuruldu. 2004 yılında tamamen uzaktan eğitim alanına yönelerek bu kategoride başarılı çözümler sundu. Günümüzde ise sadece akademik sektörüne odaklanarak bu alanda uzmanlaştı ve önemli yazılımlar geliştirdi.

Advancity, Türkiye’de akademik problemlere yönelik tamamen yerli yazılımlar sunan ve bunun sonucunda kendi alanında Yerli Malı Belgesi alan ilk firma oldu.

Advancity, 2018 yılında yaptığı ortaklıkla yep yeni bir ivme kazandı. E-öğrenme sektörünün kurucusu ve lider markası Enocta, Advancity’e ortak oldu.

Bu yatırım ve güç birliğiyle yine 1999 yılında kurulan Türkiye’nin öğrenme teknolojileri kategorisindeki öncü şirketi Enocta ile Advancity akademik sektörüne yönelik daha hızlı, kaliteli, zengin ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Her iki marka, ürün ve hizmet yelpazelerini, birbirlerinin güçlü ürün ve hizmetleriyle tamamlayarak, hizmet sundukları kurumlara, daha fazla çeşitlilikte ve en üst kalitede çözümler geliştirmektedir. Bu yatırımla birlikte Enocta’nın uzmanlığını, ürünlerini, yatırım ve finansman gücünü arkasına alan Advancity, akademik yazılım kategorisinde hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarlara açılarak dünyada söz sahibi bir marka olmayı hedeflemektedir. Bu yatırım ardından Enocta da Advancity’nin üniversitelerde ve akademik alanda elde ettiği bilgi birikimini, ürün ve hizmetleri çözüm sunduğu kurumlara taşıyacak.

Advancity, tüm ürünleriyle Uzaktan Eğitim Çözümleri kullanan üniversiteler tarafından bugün en çok tercih edilen ve pazarın açık ara lideri durumdadır.

Advancity, İstanbul ve Sakarya Teknopark’ta olmak üzere iki ofisiyle hizmet vermektedir.

Kilometre Taşları

Türkiye'nin önde gelen eğitim yazılımları üreten markası olmak için çıktığımız yolda, kararlı adımlarla ilerliyoruz. Türkiye'de servis odaklı yazılımdan ürün odaklı yazılım geliştirmeyi geçiş hikayemizi aşağıda göreceksiniz. Artık ürünlerimizi uluslararası pazarlara taşımak en önemli hedefimiz.

Scorm Player ile Uzaktan Eğitim Serüveni Başladı
2004

Uzaktan Eğitim Serüveni Başladı

SCORM Player ile Uzaktan Eğitim Serüveni Başladı. Uzaktan eğitimle ilgili SCORM API üretimiyle yurt dışına ilk yazılım ihracatını yaptı.

İlk Sanal Sınıf Perculus Doğdu
2005

İlk Sanal Sınıf Doğdu

Sanal Sınıf Perculus’un temelini oluşturacak ilk uygulama geliştirildi.

Uzaktan Eğitim için Sakarya Üniversitesi ile Birlikte Ortak çalışma Yapmaya Başladık
2008

Türkiye’de uzaktan eğitimin en önemli akademik kurumlarından biri olan Sakarya Üniversitesi ile ortak çalışma yapıldı.

Sakarya Teknokent'te ilk Ofisimizi Açtık
2009

Sakarya Teknokent

Advancity, Sakarya Teknokent’te ilk ofisini açtı.

Akademik LMS tamamen Türk mühendislerinin katkısıyla yayınlandı
2010

Uzaktan eğitim yönetimi sistemi Akademik LMS tamamen Türk mühendislerinin katkısıyla yayınlandı.

Uzaktan Eğitim ile ilgili Yazılımlarımız Akademik Dünyada Büyük İlgi Gördü
2012

Uzaktan Eğitimde uzmanlaşan ve giderek bilinirliği artan Advancity, eğitim yönetim yazılımı (LMS) ve Sanal Sınıf Yazılımı Perculus ile akademik dünyada çok önemli bir çıkış yaptı.

Akademik LMS Ürün İsmimiz ALMS Olarak Değişti
2013

ALMS

LMS yep yeni kod yapısı ve arayüz tasarımıyla hayata geçerek ALMS adını aldı ve Advancity’nin amiral gemisi haline geldi.

Uzaktan Eğitim'de bir Rekor: 250.000 Kullanıcı
2015

Advancity uzaktan eğitimde A’dan Z’ye çözüm, hizmet ve ürünleriyle, 70’ten fazla akademik kurumda, 250.000 aktif kullanıcıya ulaştı.

Uzaktan Eğitim'de bir Rekor: 500.000 Kullanıcı
2016

Advancity ürünleri yine bir rekorla 500.000 aktif kullanıcıya ulaştı.

Akademik Dünyaya İki Yeni Ürün: ASOYS ve ATUBE
2017

Giderek akademik eğitime odaklanan Advancity, ENOCTA ile işbirliğine giderek, ENOCTA akademik müşterilerine de hizmet vermeye başladı. Enocta kataloğu, üniversitelerin kullanımına sunuldu.

Advancity’den akademik dünyaya yepyeni iki ürün daha: ASOS sınav organizasyon sistemi ve ATUBE video sistemi.

Advancity Logo ve Kurumsal Kimliğini Yeniledi
2018

2017 yılında ENOCTA ile yaptığı iş birliğini birleşme sürecine dönüştürdü ve ENOCTA ile ortaklık yaptı. Haberi görüntüle

Logosu ve kurumsal kimliğini yeniledi.

Yönetim Ekibimiz

Uzaktan eğitime ve yazılıma gönül vermiş, girişimci ruhu her zaman yaşatan, deneyimli yönetim ekibimizle yurtdışına açılma en büyük hedefimiz.

Kariyer Olanakları

1999 yılında kurulan firmamız, müşteri odaklı hizmet kalitesiyle Türkiye’nin önde gelen bilişim grupları arasında yer almakta, kurulduğu ilk günden bu yana pek çok başarıya imza atmaktadır. Hizmetlerimizi toplam kalite ve müşteriye bağlı yüksek sorumluluk bilinciyle sunmak, müşteri yaşam boyu değerini arttırmak amacıyla en iyi şekilde sunmayı amaçladık.

Staj Olanakları

Advancity her sene uzun dönemli yazılım ve destek birimlerine stajyer alır. Siz de yazılım ve desteği konusunda kendinizi geliştirmek ve uzun dönemli staj yapmak isterseniz bize başvurun.

TANITIM BROŞÜRÜ

Akademik Yazılım Çözümlerinde Lider

Bugün Advancity, tüm ürünleriyle uzaktan eğitim çözümleri kullanan üniversiteler tarafından en çok tercih edilen kurum olarak pazarda açık ara lider durumdadır.

Advancity Uzaktan Yazılım Çözümleri Tanıtım Broşürü
E-Bülten'e Kaydol

Haberlerimizi Aylık E-Posta Almak İster misiniz?

Her ay içerisinde yayınladığımız haberlerimizi ve gelişim günlüklerimizi sizler için derleyip toparlayıp tek bir E-Posta haline getirerek yolluyoruz.

E-Bülten Resmi