Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor (hurriyet.com.tr)

Yazar: Haber Sitesi | Hürriyet


   “hurriyet.com.tr”nin “Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor” başlıklı haberinin bizimle ilgili olan kısmını sizler için tekrardan paylaşıyoruz.

   “Milyar dolarlık Türk yazılım şirketi yaratma” hedefiyle 2000’in üzerinde yerel girişimi destekleyen Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantıda, başarılı olan bağımsız yazılım sağlayıcı Advancity geliştirdikleri yazılımlarını tanıttı.


Yerli yazılımda gurur tablosu: Advancity

   Advancity, Microsoft Azure bulut teknolojisi üzerinden uzaktan eğitim yönetim çözümleri sunuyor. Bu girişim, eğitim sistemine önemli bir kolaylık sağlayarak sınavların kurumlar üzerinde yarattığı karmaşık ve yoğun iş yükünü hafifletiyor. Türkiye’de akademik problemlere yönelik tamamen yerli yazılımlar sunan ve kendi alanında Yerli Malı Belgesi alan ilk firma olan Advancity, yılın Microsoft eğitim ISV çözüm ortağı ödülünün de sahibi. Advancity’nin YÖK uyumlu yazılımı ALMS, Türkiye’nin seçkin 60’a yakın yükseköğrenim kurumu olmak üzere 120 kuruluş tarafından kullanılıyor ve 800.000 aktif kullanıcıya sahip.

Haber Kaynağı: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/dijital-donusumde-yapay-zeka-etkisi-buyuyor-41010408


arrow_back
Önceki Haber
Sonraki Haber
arrow_forward

Diğer Haberler

E-Bülten'e Kaydol

Haberlerimizi Aylık E-Posta Almak İster misiniz?

Her ay içerisinde yayınladığımız haberlerimizi ve gelişim günlüklerimizi sizler için derleyip toparlayıp tek bir E-Posta haline getirerek yolluyoruz.

E-Bülten Resmi