Perculus Nasıl İndirilir?

Yazar: Advancity | Yazılım Destek Uzmanı – Yunus YALIN


   Öncelikle “Perculus Nasıl İndirilir?” sorusunu merak edenler için yanıtlayalım. Perculus web tabanlı ve herhangi bir indirilip kurulması gereken destek yazılımana ihtiyaç duymayan bir yazılımdır. Perculus ürünümüzü kullanmak için modern ve güncel bir web tarayıcıya sahip olmak yeterlidir.

   Perculus Nasıl İndirilir? sorusunu sıklıkla almaktayız. O yüzden bu makaleyi kaleme alıyoruz. Perculus web tabanlı bir yazılımdır. Perculus’u indirmeniz gerekmez. Modern ve güncel tarayıcılarınızdan Perculus’u kullanabilirsiniz.

Geçmişte Bilgisayar Yazılımları ve Günümüzde Yazılımlar: Perculus Nasıl İndirilir?

   Bilgisayar teknolojisinin ilk çıktığı andan itibaren günümüze kadar gelen sürede, bilgisayar yazılımları masaüstü yani işletim sistemine kurulabilen yazılımlar olarak görmekteyiz. Günümüzden yıllar önce “Perculus Nasıl İndirilir?” sorusunu sormak daha doğru olacak bir kavramken, günümüzde bir yazılım için kullanılması gereken kavram “Perculus Nasıl Kullanılır?” olması daha doğru olacaktır. “Perculus Nasıl İndirilir?” sorusu ile internette arama yaptığınızda PerculusV2 sürümümüz için java indirilip kurulması gerektiğinden, web sitemizden java kurulumuna yönlendirme yapılabilirdi. Perculus Plus ile beraber “Perculus Nasıl İndirilir?” sorusunu arama motorlarına yazdığınızda 2019’un haziran ayına kadar ekran paylaşımı için gerekli olan ekran paylaşımı eklentisi indirilip kurulması gerekli olacaktı. Günümüzde herhangi ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan, Perculus’u sadece modern ve güncel web tarayıcınızdan kullanabilirsiniz. 

Tarihten Günümüze Web Teknolojisinin Gelişimi: Perculus Nasıl İndirilir?

   Gelişen web yazılım sektörü ile birlikte web yazılım dilleri de hızla gelişiyor. Geçmişten günümüze web teknolojileri; web 0.0, web 1.0, web 2.0, web 3.0, web 4.0 ve web 5.0 olarak adlandırılıyor. Bu ifadeler ne anlama geliyor:

  • Web 0.0: İnterneti geliştirmek; kullanıcı kullanımından uzak tamamen uzman yazılımcıların geliştirmelelerine yönelik çalışmalardan ibarettir.
  • Web 1.0: Alışveriş sepetleri ve statik web; yani yazılımcıların oluşturabilecekleri web arayüzleri ve satış siteleri vasıtasıyla internet kullanımı söz konusu, kullanıcılar sadece gözlemci konumunda ve içerik üretemiyor.
  • Web 2.0: Yazma ve katılımcı web; kullanıcılar standart metinler oluşturabiliyor ve görseller paylaşabiliyor.
  • Web 3.0: Anlamsal yürütme ağı; kullanıcılar daha büyük dosyalar oluşturabilir ve rahatlıkla paylaşabiliyor. Algoritmalar kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik içerikler ve reklamlar sunabiliyor.
  • Web 4.0: Mobil Web artık son kullanıcı ağı çok geniş ve cep telefonları vasıtasıyla bilgisayarlar her zaman her yerde yanımızda yer alıyor.
  • Web 5.0: Açık, Bağlantılı ve Akıllı Web = Duygusal Web; yapay zekâ insanların hareketlerini taklit ediyor ve içerik geliştirebiliyor. İnsanların ihtiyaçlarına ve ihtiyacı olmayan şeylere karşı ilgilerini arttırabiliyor. Akıllı ve giyilebilir teknolojiler geliştirilerek cihazların hepsinin birbirleri arasında haberleşmesi sağlanabiliyor.

Perculus web düzeylerinin hangi aşamasında yer alıyor?

   Perculus’ web 4.0 olarak adlandırabiliriz. Web 4.0 ile birlikte HTML5 ve WebRTC yazılım dillerinin de gelişmesiyle birlikte cihazınıza ekstra bir yazılım kurmaya ihtiyaç duymaksızın; bilgisayarınızdan ve mobil cihazınızdan modern ve güncel web tarayıcı yardımıyla sanal sınıf veya online konferanslarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

“Perculus Nasıl İndirilir?” ⇒ Perculus’u Nasıl Kullanabilirim?

   Perculus ürünümüzü kullanmak için ilk önce satış ekibimiz ile e-posta, telefon ve web sitemizde dolduracağınız satın alma veya demo talebi formu aracılığı ile iletişime geçmelisiniz.

   Demo veya satın alma talebiniz onaylandıktan sonra, demo ise demo sunucularımızda veya satın almış iseniz, sizin belirleyeceğiniz bir ön ad kullanarak örneğin: yunusyalin.perculus.com biçimindeki gibi alan adı ile perculus panel adresinize girebilirsiniz.

   Perculus panelinde sanal sınıf oturumu oluşturabilir, kurum ayarlarınızı yapabilir, kullanıcı ekleyebilir (kullanıcı, eğitmen, yönetici), sanal sınıflarda kullanılmak üzere dosya ekleyebilir (pdf, jpg, png, mp4, mp3), oturumlara toplu olarak kullanıcı eklemek için toplu kullanıcı grupları oluşturabilir ve gerçekleştirdiğiniz sanal sınıf veya online toplantılar sonrası online toplantının raporlarına alabilirsiniz.

   Oturum oluşturduktan ve oturuma kullanıcıları ekledikten sonra kullanımı oldukça basittir. Kırmızı başlat düğmesine tıklayarak dersi başlatın, sağ üstte bulunan kamera penceresinden kameranızı veya mikrofonunuzu açın, ortada üstte yer alan paylaşım düğmesine tıklayarak oturumunuza dosya veya ekran paylaşımı ekleyin ve isterseniz katılımcılar bölümünden öğrencinizin ismine tıklayıp açılan bölümde kamera simgesine tıklayarak öğrencinizi dersinize dahil edebilirsiniz.

   Stabil, hızlı ve güvenli sanal sınıf perculus deneyimine hoş geldiniz.


arrow_back
Önceki Haber
Sonraki Haber
arrow_forward

Diğer Haberler

E-Bülten'e Kaydol

Haberlerimizi Aylık E-Posta Almak İster misiniz?

Her ay içerisinde yayınladığımız haberlerimizi ve gelişim günlüklerimizi sizler için derleyip toparlayıp tek bir E-Posta haline getirerek yolluyoruz.

E-Bülten Resmi