ALMS 3.72.02 Sürümü Güncelleme Notları

Yazar: Advancity | İçerik Geliştirme ve Yazılım Destek Uzmanı – Yunus YALIN


Uygulamalarımızı gerek kullanıcılarımızın talepleri üzerine gerekse kendi fikirlerimiz üzerine sürekli geliştirerek güncel ve geliştirilmiş bir uygulama elde etmeye gayret gösteriyoruz.

3.72.02 olarak versiyon numarası verdiğimiz son sürümümüzde gerçekleştirdiğimiz geliştirmeleri yeni özellik, güncelleme ve hata düzeltmelerimiz olarak derledik.


Güncelleme Notlarına Geçmeden Önce Hangi Versiyonda Olduğunuzu Öğrenelim mi?


Kullandığınız ALMS uygulamasının versiyonunu öğrenmek için kurumunuzun ALMS adresinin sonuna “/system/versioninfo” yazarak bağlantıya gidiniz.

Örneğin; 'advancity.com.tr' sizin ALMS adresiniz olsun '.com.tr' den sonra “advancity.com.tr/system/versioninfo” yazarak bağlantıya giriş yapmalısınız.

ALMS versiyonunuz “{"version":"3.72.2.0","timestamp":"2019-10-21T13:17:06"}” olarak görüntülenir.

Önemli Not: ALMS versiyonunuzu son versiyona yükseltmek için ue@advancity.com.tr adresine güncelleme talep maili atabilir ya da 0 (216) 445 07 25 telefon numarasından bizi arayarak güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.


Yeni Özellik

 • Sanal sınıf tekrar izlemeleri için bulunan ‘Tekrar İzlemelerim’ bölümü yönetici ayarları bölümünde gizlenip görünür yapma özelliği eklendi.
 • ALMS’de sanal sınıf oluşturulmak istendiğinde Perculus ve Perculus Plus sanal sınıf uygulamalarından öncelikli olarak seçili gelecek sanal sınıfın seçilmesi eklendi.
 • Öğrenci sınav sırasında sorun bildirdiğinde, yönetici ekranına öğrencinin sorun mesajı, sınav raporu bağlantı adresi ve aktivite bağlantı adresi birlikte gösterilmesi eklendi.
 • Alms sınav sonrasında öğrenciye gösterilmek istenen sınav raporunda sınav soru cevaplarının öğrenciye gösterilip gösterilmemesi ayarı yönetici ayarları bölümüne eklendi.


Güncelleme

 • ALMS’de iki oturumlu bir sınav gerçekleştirildiğinde her bir oturum tek bir rapor sayfasında gösterilmesi olayı, raporların iki farklı sekmede gösterilmesi olarak güncellendi.
 • Öğrencilerin e-ders izleme aktivitelerinde e-ders’in süresi düzeyinde izlenme gerçekleştirildiğinde e-ders tamamlanmış olarak sayılması şeklinde güncellendi.
 • ALMS’de sanal sınıf aktivitesinin tekrar izlemeleri bir sonraki dönem için çoğaltılmak istendiğinde aktivitenin tarihi sanal sınıf tarihi yerine çoğaltıldığı tarih olarak gelmesi sağlandı.
 • ALMS – Canlı Ders açıldığında öğrenci rolündeki kullanıcıya bildirim düşer. Gelen bildirime tıklandığında ders sayfası açılıyordu. Ders sayfasından sonra canlı derse tıklanıp canlı derse gidiliyordu. Artık Canlı Ders bildirimine tıklandığında canlı ders sayfası açılıyor.


Hata Düzeltmesi

 • Yayınlanan bazı sınavlar kullanıcı tarafından bitirilmiş ve raporu görüntüle şeklinde görüntülenmekteydi. Sorun giderilerek öğrencilerin sanal sınavlara sorunsuz girmeleri sağlandı.
 • Kopyalanan derslerin tarihleri eski tarih olarak gelmesi sorunu düzeltildi. Artık kopyalanan dersler kopyalandığı günün tarihi ile açılmış gözüküyor.
 • E-Ders içerisinde bulunan videoların ileriye alınamaması hatası çözüldü.
 • ALMS’de oluşturumuş E-Ders’lerin daha sonrasdan düzenlendiğinde kaydedilmemesi sorunu düzeltildi. Artık E-Ders’ler düzenlendikten sonra kaydedilebiliyor.
 • Bazı sınavların sonunda rapor alınmasında kaynaklanan hata sorunu düzeltildi. Artık olması gerektiği gibi sınav raporu alınabiliyor.

arrow_back
Önceki Haber
Sonraki Haber
arrow_forward

Diğer Haberler

E-Bülten'e Kaydol

Haberlerimizi Aylık E-Posta Almak İster misiniz?

Her ay içerisinde yayınladığımız haberlerimizi ve gelişim günlüklerimizi sizler için derleyip toparlayıp tek bir E-Posta haline getirerek yolluyoruz.

E-Bülten Resmi