Son Gelişmeler

Advancity, müşterilerine sunduğu yazılım çözümleriyle onlar için çok büyük katma değerler yaratırken, diğer yandan da onlarla işbirliği yaparak birlikte e–eğitim sektörünün ihtiyaçlarına yönelik çok önemli yazılımlar geliştirdi.

Advancity ve Sakarya

Bu yazıyı yazmamın esas sebebi, Advancity olarak yeni bir yapılanma içine girmemiz ve biraz bundan bahsetme ihtiyacı hissetmem. Advancity olarak, 2004 yılından beri uzaktan eğitim teknolojileri üzerine çalışan bir şirketiz. Geliştirdiğimiz ALMS (öğrenim yönetim sistemi) ve Perculus sanal sınıf sistemleri ile şu anda 50'den fazla üniversiteye hizmet veriyoruz. 700.000 civarında kullanıcı sistemlerimizi kullanıyor. Uzaktan eğitim yapan üniversitelerin büyük çoğunluğu bizim ürünlerimizi kullanıyor. Türk Telekom ve Microsoft Azure bulut platformlarının çözüm ortağıyız.

Sanal Sınıf İçin Bilgisayarın ve Çevre Birimlerinin Durumlarının Gözden Geçirilmesi

Advancity’den herkese merhaba, Ben Yunus YALIN, bu makalemizde bir sanal sınıfın olmazsa olmaz öğelerini ve bu öğelerin durumlarının sanal sınıf gidişatı üzerinde olumlu veya olumsuz etkilerini, sanal sınıf başlamadan önce nasıl gözden geçirilmesi gerektiğini konu edineceğiz. Bilgisayar ve çevre birimlerinin durumlarını veya sağlıklarını gözden geçirmek, sanal sınıfta yaşadığınız bir hata durumunda sistem yöneticinize aktaracağınız bilgiler ile sistem yöneticinizin daha hızlı çözüm üretmesini sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Advancity Olarak Marmara Üniversitesi UZEM Danışma Kurulu Toplantısına Katıldık

Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Danışma Kurulu ilk toplantısı, 09.10.2019 tarihinde kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Advancity kurucu ortaklarından Cem ATACIK'ın katılımıyla, gerçekleştirilen kurul toplantısına katılım gerçekleştirdik.

Devamını Oku

Girişim Atölyesi ve Girişimciye Tavsiyeler

Üç senedir girişimci adayı öğrencilerin yeni girişim fikirleriyle başvurduğu Sakarya Üniversitesi ön kuluçka programı olan Girişim Atölyesi’nde mentorlük yapıyorum. Bu sene de önceki senelerde olduğu gibi girişimci adayları fikirlerini bir sunum haline getirip mentörlere sunuyor, aldıkları geri bildirimlerle beraber iş fikirlerini daha iyi hale getirmeye çalışıyorlar.

Devamını Oku

Google Kubernetes Engine üzerinde, .NET Core Web Api Yayınlama

Advancity sponsorluğunda, Sakarya Coders ve Mavi Durak İO kodlama topluluklarının düzenlediği Barış ATEŞ’in sunumuyla “Google Kubernetes Engine üzerinde, .NET Core Web Api Yayınlama” konulu konferans, Teknokent Yönetimi ve Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi’nin büyük katkılarıyla, 24 Ekim 2019 tarihinde Sakarya Teknokent A blok konferans salonunda gerçekleşti.

Devamını Oku

Etkileyici Webinar (Canlı sunum / konferans) için nasıl bir mikrofon kullanmalıyım?

Merhaba sayın Advancity okuyucusu, bu makalemizde etkili bir canlı yayın için önemli olan mikrofonlardan bahsedeceğiz. Değineceğimiz konular şu şekilde olacaktır: "Mikrofonun önemi nedir?", "Mikrofon nasıl kullanılır?", "Etkili bir canlı sunum / konferans için hangi mikrofonu seçmeliyiz?", Daha fazlasını sizin için araştırdık; "Mikrofon nedir?", "Mikrofonun yapısı nasıldır?" ve "Mikrofon çeşitleri nelerdir?" başlıklarına değineceğiz. Bildiğiniz gibi canlı derslerin olmazsa olmazlarından bir tanesi mikrofondur. Bu makalemizde de bu konuyu ele alacağız.

Devamını Oku

ALMS 3.72.02 Sürümü Güncelleme Notları

Uygulamalarımızı gerek kullanıcılarımızın talepleri üzerine gerekse kendi fikirlerimiz üzerine sürekli geliştirerek güncel ve geliştirilmiş bir uygulama elde etmeye gayret gösteriyoruz.

Devamını Oku

E-Bülten'e Kaydol

Haberlerimizi Aylık E-Posta Almak İster misiniz?

Her ay içerisinde yayınladığımız haberlerimizi ve gelişim günlüklerimizi sizler için derleyip toparlayıp tek bir E-Posta haline getirerek yolluyoruz.

E-Bülten Resmi