Son Gelişmeler

Advancity, müşterilerine sunduğu yazılım çözümleriyle onlar için çok büyük katma değerler yaratırken, diğer yandan da onlarla işbirliği yaparak birlikte e–eğitim sektörünün ihtiyaçlarına yönelik çok önemli yazılımlar geliştirdi.

Geleneksel Sınava Yenilikçi Çözüm ALMS Sınav Sistemiyle Tanışın. (Afyon Kocatepe Üniversitesi)

2011 yılından beri Akademik LMS ve Perculus uzaktan eğitim sistemlerini kullanan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu’nda 2018-2019 güz döneminden itibaren tüm sınavlar dijital ortama taşınmıştır. Birçok kurumda olduğu gibi Meslek Yüksekokulumuzda da ara sınavlar dijital ortamda, LMS üzerinden gerçekleştirilmekteydi. Ama çoklu ortam desteği olan ve kolay kullanılan bir ara yüze sahip; öğrenci, ders, sınav ve not bilgilerini güvenli bir şekilde tutan; güncellenebilir veri tabanı yapısına sahip bir çevrimiçi sınav sistemine sahip olan ALMS’nin final ve bütünleme sınavlarında kullanılması ilk defa Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilmiştir.

Modernleşen Eğitimde Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) Yöntemi

Advancity olarak geleceğe güvenle bakıyoruz. Çünkü yeni gelişen teknolojileri önemsiyor ve kendimizi hızlı bir şekilde adapte edebiliyoruz. Eğitimde hizmet temelli teknolojiyi benimseyerek kullanıcılarımıza güvenilir ve ihtiyaca yönelik hizmet vermeyi hedeflediğimiz bu yolda; 05 Aralık 2019, perşembe günü saat 09:00 – 13:00 arasında "Eğitim Dünyasında Bulut Teknolojileri ve Çözümleri" konulu çalıştayda biz de yer alacağız.

Devamını Oku

Modern Javascript

2000'li yıllardan beri Javascript kullanan biri olarak diyebilirim ki dildeki değişim son yıllarda baş döndürücü hızla gerçekleşiyor. Tarayıcılarda basit işleri (form kontrolü, sunucuya Ajax istekleri ile veri gönderme gibi) yapmaya yararken, bugün sunucu uygulamaları geliştirmek (node.js, vs.) ya da grafik uygulamaları gibi masaüstü uygulamalarda betikler yazmak için kullanılan bir dil haline geldi.

Devamını Oku

The Evolution of Android Banking Threats (Android Bankacılığı Tehditler Evrimi)

Advancity sponsorluğunda, Sakarya Coders ve Mavi Durak İO kodlama topluluklarının düzenlediği Fatih ERDOĞAN’ın sunumuyla “The Evolution of Android Banking Threats" (Android Bankacılığı Tehditlerinin Evrimi)” konulu konferans, Teknokent Yönetimi ve Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi’nin büyük katkılarıyla, 19 Kasım 2019 tarihinde Sakarya Teknokent A blok konferans salonunda gerçekleşti.

Devamını Oku

Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor (hurriyet.com.tr)

“hurriyet.com.tr”nin “Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor” başlıklı haberinin bizimle ilgili olan kısmını sizler için tekrardan paylaşıyoruz. “Milyar dolarlık Türk yazılım şirketi yaratma” hedefiyle 2000’in üzerinde yerel girişimi destekleyen Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantıda, başarılı olan bağımsız yazılım sağlayıcı Advancity geliştirdikleri yazılımlarını tanıttı.

Devamını Oku

Daha İyi Bir Yazılımcı Olmak

Herkesin iyi bir yazılımcıda olması gereken özellikler nelerdir sorusuna verecek cevabı vardır. Genelde bu soru sorulduğu zaman verdiğim cevap, analitik düşünme becerisi, sorun çözme yeteneği ve yeni şeylere açık olma / sürekli öğrenme arzusu şeklinde oluyor. Bugün Quora’da “I’m a pretty bad programmer, can I get better?” şeklinde bir soruyla karşılaştım. Türkçesi, “Oldukça kötü bir programcıyım, daha iyi olabilir miyim?”.

Devamını Oku

Değişen Dinamiklerin Etkisiyle Birlikte Yıkıntıların Arasından Teknoloji Yükseliyor.

Merhaba Advancity takipçisi, bu makalemizde KPMG'nin “2019 Küresel CEO Araştırması” göz önünde bulundurarak kurumların ve üniversitelerin benzerlikleri üzerinde çıkarımlarda bulunduk, keyifli okumalar dileriz. 2019 yılında üniversiteler değişen dinamiklerin peşinden gidiyor. Bu yıl üniversitelerin geleceğin teknolojide olduğunu anladığı yıl olarak görüyoruz. Teknoloji geleneksel iş modellerini sarsarken, üniversiteler dönüşüm olmadan ayakta kalamayacaklarını kabul ettiler. Bu yıl Türkiye'deki üniversitelerin yarısından çoğu eğitim modelleri değiştirerek gelişen teknolojinin de etkisiyle e-eğitime yöneldi. Geçen yıl bu oran daha azdı.

Devamını Oku

E-Bülten'e Kaydol

Haberlerimizi Aylık E-Posta Almak İster misiniz?

Her ay içerisinde yayınladığımız haberlerimizi ve gelişim günlüklerimizi sizler için derleyip toparlayıp tek bir E-Posta haline getirerek yolluyoruz.

E-Bülten Resmi