Son Gelişmeler

Advancity, müşterilerine sunduğu yazılım çözümleriyle onlar için çok büyük katma değerler yaratırken, diğer yandan da onlarla işbirliği yaparak birlikte e–eğitim sektörünün ihtiyaçlarına yönelik çok önemli yazılımlar geliştirdi.

Meetup: Bitcoin Nedir?

Advancity sponsorluğunda, Sakarya Coders ve Mavi Durak İO kodlama topluluklarının düzenlediği Halil Can İŞVARLAR’ın sunumuyla “Bitcoin Nedir?” konulu konferans, Teknokent Yönetimi ve Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi’nin büyük katkılarıyla, 10 Aralık 2019 tarihinde Sakarya Teknokent A blok konferans salonunda gerçekleşti.

Cem ATACIK: Mentor UNDP Adana Start-up Weekend For All

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Adana Girişimcilik Merkezi 13 – 15 Aralık 2019 tarihlerinde Adana Girişimcilik Merkezi’nde gerçekleşecek olan StartUp Weekend for All etkinliğine Advancity olarak biz de katılıyoruz. Cem ATACIK'ın katılımcılara mentorluk yapacağı bu etkinlikte sizleri de görmekten mutluluk duyarız.

Devamını Oku

Advancity Olarak Microsoft Çalıştayında; Modernleşen Eğitimde Hizmet Olarak Yazılım - SaaS Yöntemini Anlattık

İş dünyasında teknoloji konusunda yetenekli ve tecrübeli insanların bir araya geldiği "Eğitim Dünyasında Bulut Teknolojileri ve Çözümleri" isimli konferansta; Advancity olarak "Modernleşen Eğitimde Hizmet Olarak Yazılım - SaaS Yöntemini" anlattık.

Devamını Oku

Nasıl Yapmalı? (Arayüz Kodlama/Geliştirme (Front-End))

Advancity sponsorluğunda, Sakarya Coders ve Mavi Durak İO kodlama topluluklarının düzenlediği Ömer Faruk AK’ın sunumuyla “Nasıl Yapmalı? (Arayüz Kodlama/Geliştirme (Front-End))” konulu konferans, Teknokent Yönetimi ve Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi’nin büyük katkılarıyla, 05 Aralık 2019 tarihinde Sakarya Teknokent A blok konferans salonunda gerçekleşti.

Devamını Oku

Advancity ile Onur Verici Hikayeler

Cemal ÇELİK Bey Advancity Hikayesini Bizimle Paylaştı. "2018-2019 Öğretim yılında öğrencilerimizle top oynarken bileğim kırıldı ve ameliyat oldum. Derslerin 7. Haftasıydı yarı dönemde dersler nasıl tamamlanacak derken, Advancity sanal sınıfları yardımımıza koştu.

Devamını Oku

2018 PISA Testi Sonuçları Açıklandı: Umut Verici Gelişim.

Üç yılda bir düzenlenen PISA testi sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlarda Türkiye'nin sıralaması 53. sıradan 40. sıraya yükseldi. Bu sonuçlar açılımı "Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü" olan OECD'ye katılan ülkeler arasında her üç yılda bir düzenlenen açılımı "Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı" olan PISA testinin 3 farklı kategoride yani her ülkenin kendi dilinde; Matematik okuryazarlığı, Fen Bilimleri okuryazarlığı ve Okuma Becerileri konu başlıkları altında cinsiyet olarak eşit dağılım sağlayacak şekilde 15 yaşında olan bireyler arasında gerçekleşen sınav sonucunda hesaplanıyor.

Devamını Oku

Geleneksel Sınava Yenilikçi Çözüm ALMS Sınav Sistemiyle Tanışın. (Afyon Kocatepe Üniversitesi)

2011 yılından beri Akademik LMS ve Perculus uzaktan eğitim sistemlerini kullanan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu’nda 2018-2019 güz döneminden itibaren tüm sınavlar dijital ortama taşınmıştır. Birçok kurumda olduğu gibi Meslek Yüksekokulumuzda da ara sınavlar dijital ortamda, LMS üzerinden gerçekleştirilmekteydi. Ama çoklu ortam desteği olan ve kolay kullanılan bir ara yüze sahip; öğrenci, ders, sınav ve not bilgilerini güvenli bir şekilde tutan; güncellenebilir veri tabanı yapısına sahip bir çevrimiçi sınav sistemine sahip olan ALMS’nin final ve bütünleme sınavlarında kullanılması ilk defa Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku